Описание
Черкаський академічний заслужений український народний хор
Виколисаний у Черкаському краї, на батьківщині Тараса Шевченка, Семена Гулака-Артемовського, Кирила Стеценка, Порфирія Демуцького, Черкаський академічний заслужений український народний хор увібрав у себе мелодику, дух і слово українського пісенного мистецтва і підняв його на найвищі вершини.
Створений у травні 1957 року хор пройшов яскравий творчий шлях. З перших років свого існування він заявив про себе як самобутній, неповторний своїм особливим звучанням на живій і міцній народній основі пісенний колектив, що черпає своє натхнення з народних джерел, збагачує перлини співучого фольклору мистецтвом класики.
Засновником колективу і його першим художнім керівником був Кущ Микола Давидович – випускник Київської консерваторії, який працював в колективі з 1957 року по 1963 року.
У різні роки творчої діяльності його керівниками та головними диригентами були Андрій Хмара, Володимир Конощенко, Анатолій Пашкевич, Євген Кухарець, Петро Савчук, Олександр Стадник, Анатолій Авдієвський, Леонід Трофименко.
У вересні 1957 р. колективу було присвоєно звання – Черкаський державний український народний хор, а у 1969 р. - почесне звання “Заслужений”.
З 1996 р. колектив очолив заслужений діяч мистецтв України Трофименко Леонід Миколайович – випускник Київської консерваторії. За час роботи художнім керівником хору добився високого творчого росту, професійного виконання творів. Досконало володіє основами хорового співу. З його діяльністю пов’язане подальше становлення колективу, формування художніх і творчих традицій, самобутність та висока художність виконання. Велику увагу Л.М.Трофименко приділяє якісному оновленню репертуару з головним спрямуванням у русло духовно-культурного відродження в Шевченковому краю. Виступи в Росії, Білорусії, в м. Київ в палаці “Україна” – продемонстрували неповторний рівень артистично-виконавської майстерності колективу хору, отримали захоплені відгуки глядачів, преси, радіо, телебачення.
Керівник балетної групи – Зуєва Тамара Іванівна, керівник оркестрової групи – заслужений артист України Олексій Колесник, директор-розпорядник колективу – заслужений працівник культури України Зиновій Юрович, хормейстер - Смольский Владислав Александрович.
За роки натхненного служіння народу хор став лауреатом VI Всесвітнього фестивалю молоді і студентів в м. Москва, лауреатом XIII Міжнародного фестивалю в м. Бургас (Болгарія).
У 1981 р. підтвердженням великої народної любові і широкого визнання стало присудження хору Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка.
Колектив побував з концертами у найвіддаленіших містах та селах України, в усіх республіках колишнього союзу, в Болгарії та Польщі. За велику працю і самобутній талант багатьом артистам і керівникам колективу хору були присвоєні почесні звання.
За роки існування хору його репертуар поповнився сотнями кращих ліричних, обрядових, побутових народних пісень, а також творами сучасних українських композиторів. Кожна пісня або вокально-хореографічна композиція розповідає про історію і культуру України. На сцені оживають старі картини: чумаки з ярмарку, хороводи хлопців та дівчат в ніч на Івана Купала та на зелені весняні свята - і глядачі поринають в атмосферу істинно народного життя.
Тому Черкаських хор - учасник багатьох заходів – творчих звітів, творчих вечорів та святкових концертів не тільки в області, а і на столичній сцені в палаці “Україна”.
Колектив має фондові записи на українському радіо та телебаченні.
Хор відзначив свій піввіковий ювілей, і це стало визначною і яскравою подією в культурно-мистецькому житті Незалежної України.
В 2007 році наказом Міністерства культури і туризму України Черкаському народному хору було присвоєно статус Академічний.
Черкаський академічний заслужений український народний хор, який вийшов з народу, поповнює з його невичерпного пісенного джерела репертуар, щедро дарує його своє